Serce mediowe – prezent na rocznicę ślubu | Mixed media heart – gift for wedding

Serce mediowe na bazie DIY

Długo się zastanawiałam jaki prezent przygotować na rocznicę ślubu dla moich teściów. Padło na spontaniczną pracę na bazie DIY, czyli serce mediowe, które okazało się być świetnym prezentem. 

Aby je stworzyć, wykorzystałam do tego kawałek starej tekury i folię bąbelkową, którą pokryłam gesso, plaster paste i mediami: mgiełkami, woskami i farbami metalicznymi. 

Na początku, całą powierzchnię tektury pokryłam białym gesso, a potem dokleiłam folię bąbelkową, która też została pokryta tym podkładem. Następnie w ruch poszły ulubione mgiełki, woski i farby, dzięki którym udało się stworzyć wyjątkową teksturę. 

Następnie zaczęłam pracować nad kompozycją tak, aby cały klimat pasował do dawnych lat siedemdziesiątych. Nie miałam zdjęcia moich teściów, które pasowałoby do tej okazji, ale wykorzystane fotografie od Tima Holtza świetnie spełniły swoje zadanie.

W tej pracy sprawdziły się  brązy i delikatne złoto w szampańskim kolorze, a to za sprawą przepięknie mieniących się farb akwarelowych. Nie mogło zabraknąć też kwiatów wyciętych z kolekcji Lovely Day i  7th Heaven od Mintay Papers. Obie kolekcje, choć różne, są przepiękne i idealnie nadają się do ślubnych projektów. Z pewnością jeszcze nie raz po nie sięgnę. 


I was wondering for a long time what gift to give my parents-in-law for the wedding anniversary. It was a spontaneous work on DIY base in a heart shape that turned out to be a great gift.

To create this I used a piece of old texture and bubble foil, which I covered with gesso, paste and mediums: mists, waxes and metallic paints.

Then I started to work on the composition so that the whole atmosphere of 70’s love, freedom and a little bit nostalgic and vintage theme.

Serce mediowe – użyte produkty | I used: 

Mintay Papers – Lovely Day

Mintay Papers – 7th Heaven

Prima Marketing & Finnabair – Art Alchemy – Metallique Wax – Vintage Gold

Kuretake Gansai Tambi – Starry Colors 

Lindy’s Stamp Gang – Starburst – Time Travel Teal 

Lindy’s Stamp Gang – Magicals – Magical Shaker – Guten Tag Teal

Scrapiniec – Man and Wife – tekturka

Mixed Media, Prace, Ślub, Vintage
Zobacz wcześniejsze prace
Następne prace

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply